Darbo partijos frakcija ragina Vyriausybę kuo skubiau skirti paramą pieno sektoriui

Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis, reaguodamas į Vyriausybės nesprendžiamą jau keletą mėnesių iš eilės besitęsiančią žemės ūkio sektorių krečiančią pieno krizę, ragina Premjerę skubiai spręsti susidariusią situaciją ir skirti nacionalinę paramą.

„Ūkininkų paskaičiavimais, pieno sektoriui išgelbėti nuo visiško žlugimo reikalingi apie 40 mln. eurų. Panaudojus Vyriausybės rezervo lėšas, tokią paramą tikrai galima suteikti ir tai padaryti reikia kuo greičiau. Tačiau Premjerė vis dar nesiėmė jokių veiksmų, nors krizė tęsiasi jau ne pirmą mėnesį. Matyt, komikai ir naktiniai komentarai „Facebook‘e“  atima per daug laiko. Nieko naujo – valdantiesiems visada buvo gerokai svarbesni viešieji ryšiai negu reali pagalba“, - apgailestavo A. Mazuronis.

Darbo partijos vadovas pabrėžė, jog būtina ne tik imtis skubios finansinės paramos skyrimo klausimo, bet ir numatyti priemones, kurios padėtų spręsti krizę ilguoju periodu.

„Skiriant nacionalinę paramą būtina numatyti ir ilgalaikius sprendimus pieno sektoriaus krizei spręsti, tokius kaip teisingas vertės padalijimas pieno gamybos grandinėje, Pieno įstatymo tobulinimas, pieno gamintojų kooperacija, savitarpio pagalbos ir rizikų valdymo fondų kūrimas. Dabartinėje situacijoje Vyriausybės delsimo pasekmės gali būti itin skaudžios – infliacija dar labiau didės per maisto produktų kainas, o blogiausiu atveju – bankrutuos dalis mūsų žemės ūkio“, - sakė A. Mazuronis.

Pasak Seimo Darbo partijos frakcijos nario Valentino Bukausko, jam nuolat tenka bendrauti su ūkininkais, kurie nuogąstauja dėl savo ateities. „Ankstesni metai pieno ūkio sektoriui buvo gana geri, todėl gegužės mėnesį artėjanti mokestinė prievolė, kurią atlikti bus pajėgūs ne visi, gali sužlugdyti ne tik smulkius, bet ir stambesnius ūkius. Todėl būtina ieškoti sprendimų, padėsiančių išgyventi šiuo sudėtingu periodu. Per pandemiją mestas gelbėjimosi ratas smulkiam ir vidutiniam verslui, šiandien reikalingas pieno ūkiams. Todėl tariantis su asociacijomis, kuo skubiau turime rasti sprendimų. Viena iš galimybių - mokesčių atidėjimas ar galimybė mokėti dalimis, išvengiant delspinigių ir skolų išieškotojų",- sako Seimo narys  V. Bukauskas.

Pieno sektorių krizė smaugia jau ne pirmą mėnesį: dar vasario mėnesį pieno gamintojai protestavo pildami pieną į laukus arba dalindami jį nemokamai.

Dėl padidėjusių pieno gamybos kaštų ir itin kritusių pieno supirkimo kainų ūkiai atsidūrė ties išlikimo riba. Skaičiuojama, kad šalyje liko 12 tūkst. pieną perdirbimui parduodančių ūkių, kai tuo tarpu prieš dešimtmetį tokių ūkių buvo virš 200 tūkst.