Dėl Darbo partijos siūlymo NPD didinti platesniam ratui žmonių Seimas apsispręs antradienį

Trečiadienį į posėdį susirinkęs Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) svarstė Seimo „darbiečių“ pasiūlymą neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) sparčiau didinti mažiausias ir vidutines pajamas gaunantiems darbuotojams. Komiteto pirmininkas sutiko, kad pasiūlymas yra palankesnis gyventojams, tačiau komitetas apsisprendė už pagrindą laikyti Vyriausybės siūlymą. Posėdyje dalyvavęs Seimo narys Vytautas Gapšys pažymėjo, jog prašys galutinai Seimo apsispręsti dėl siūlymo ir balsuoti Seimo posėdžio metu.

Projekto pasiūlymą įregistravę Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Vytautas Gapšys ir Andrius Mazuronis siūlo keisti NPD apskaičiavimo formulę. Parlamentarai atkreipia dėmesį, kad jų siūlymas iš esmės ne tik atliepia antinfliaciniame plane numatytus tikslus, bet ir turi daugiau pranašumų ir yra principingesnis, kadangi taikant jų siūlomą NPD formulę, pajamos didėtų ir MMA, ir VDU uždirbantiems asmenims.

 „Vyriausybė siūlo NPD didinti tik mažiausias pajamas uždirbantiems darbuotojams, akcentuodami, kad šis antiinfliacinis planas yra orientuotas būtent į mažiausiai uždirbančius. Tačiau dabartinė NPD skaičiavimo tvarka nuskriaudžia tas šeimas, kuriose tėvai augina vaikus ir uždirba vidutines pajamas, jie prilyginami turtingiems asmenims, nors taip nėra. Imkime labai dažną pavyzdį, kada šeimoje dirba tik vienas asmuo, pavyzdžiui, vyras, kuris uždirba VDU, o žmona nedirba ir augina net ne vieną vaiką, tokiems asmenims Vyriausybės siūlomas projektas yra ypač nepalankus“, – projekto argumentus komiteto nariams pristatė Seimo Darbo partijos frakcijos narys V. Gapšys.

Parlamentaras pastebi, kad Vyriausybės siūlomas įstatymas yra neužbaigtas, Finansų ministerijos mokesčių darbo grupė nepateikė jokių pasiūlymų ir dabar tik bandoma užlopyti trūkumus.

„Mūsų pasiūlymas yra sąžiningesnis ir kur kas labiau atspindintis gyventojų lūkesčius, kadangi naudingas tiek pačias mažiausias, tiek vidutines pajamas gaunantiems asmenims. Taip pat natūraliai, kuo labiau didėja pajamos, tuo gaunama nauda iš NPD mažėja“, - sako V. Gapšys.

Pagal Seimo Darbo partijos frakcijos projektą MMA uždirbantiems gyventojams pajamos turėtų didėti 16 eurų. Nuo vieno vidutinio darbo užmokesčio dydžio – 27 eurus, pusantro VDU uždirbantiems pajamos padidėtų 23 eurais per mėnesį