Darbiečiai teikia visuose daugiabučiuose rūkymą draudžiantį pasiūlymą

Seimo Darbo partijos frakcijos nariai parlamento posėdžių sekretoriate užregistravo pasiūlymą dėl Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymo projekto, kuriuo būtų atsisakyta šiuo metu galiojančios tvarkos, pagal kurią daugiabučiuose draudžiama rūkyti, kai bent vienas namo gyventojas tam prieštarauja.

Darbiečių pataisos numato, kad norint padaryti daugiabutį rūkymo zoną, tam pritarti turi daugiau kaip pusė namo gyventojų. Šį pasiūlymą darbiečiai užregistravo reaguodami į šiuo metu Seime užregistruotas pataisas, pagal kurias daugiabučiuose būtų draudžiamą rūkyti tik tuo atveju, jeigu tam pritartų daugiau kaip pusė namo gyventojų.

„Mes manome, kad rūkorių gyvenimą palengvinančios pataisos prieštarauja visuomenės interesui, o pagal jas būtų leidžiama rūkyti visuose daugiabučiuose, mat surinkti daugiau kaip pusę gyventojų parašų, norint padaryti namą nerūkymo zona, yra sunkiai, o kai kuriais atvejais – visiškai neįgyvendinama užduotis. Daugiabučių gyventojai turi teisę gyventi švarioje ir sveikoje aplinkoje, o mes šią teisę norime apginti. Draudimas rūkyti daugiabučiuose galioja ne vienerius metus ir, manau, Lietuva jau pribrendo jo pakeitimui, siekiant labiau apsaugoti žmones“, – sako Seimo vicepirmininkas, Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis.

Įstatymo projektą pasirašė 6 Seimo Darbo partijos frakcijos nariai.